Стівен Бленк

Без залучення до конгресу, де допомога Україні блокується невеликою групою з невиразними вимогами, адміністрація має інші варіанти.
Адміністрація Байдена може діяти самостійно.

Як показує наступна діаграма, у США наразі є достатньо запасів для відправки значних обсягів військового майна в Україну для підтримки її арсеналу сучасної та переважної зброї.
Графік базується на даних України, взятих із США, про допомогу Україні з січня 2020 року по вересень 2023 року. Інвентарні дані США взяті із «Військового балансу» на 2021 рік.


Чесно кажучи, незрозуміло, чому ці запаси не були віддані частково чи повністю Україні з 2022 року, коли Росія вторглася. Необхідні повноваження існують в рамках «Закону про надлишкові оборонні товари».
Ці повноваження дозволяють Президенту Байдену продавати або дарувати військове обладнання США, яке вже не потрібно Збройним Силам. Як він використовує цю владу, це питання для нього. Він може просто оголосити, що це обладнання стало надмірним.
Можливо, на початку війни адміністрація Байдена боялася, що це може призвести до ядерної ескалації з боку Росії, хоча зараз відомо, що поставки в Україну не викликали і, ймовірно, не викличуть ядерної ескалації з боку Росії.
Інші вважають, що можливо, Вашингтон дійсно хотів і, можливо, все ще хоче, щоб або Росія, або Україна не перемогли, щоб війна завершилася переговорами, що тим часом висушили Росію.
Але Президент Байден вже заявив, що хоче бачити перемогу України. І ситуація тепер є терміновою. У зв'язку з відступом України з Авдіївки, вбивством Олексія Навального та загрозами Байдена Путіну щодо відповіді США на такий випадок, терміново потрібно діяти якнайшвидше.
Перемога Росії в Авдіївці підтверджує, що Кремль зараз володіє стратегічною ініціативою та сприятливим співвідношенням сил на свою користь, при цьому додаючи тиск на українські сухопутні сили.
Часу немає. Якщо ми дійсно хочемо врятувати Україну, виконати загрози, які ми висловили Путіну, вшанувати пам'ять Навального та інших мучеників, смерть яких від рук Путіна передувала його, і, що найважливіше, гарантувати безпеку Європи та міжнародну безпеку, ми повинні зараз:
- віддати запаси зброї
- викласти тиск на Конгрес
- санкціонувати російську енергетику, щоб вигнати економіку на коліна, і
використовувати 300 млрд. доларів, конфіскованих у Росії, негайно на користь України.
Оскільки багато хто вже зауважував, неуспіх утримати Україну робить її ситуацію ще більш крихітною, якщо не безнадійною. Відомі наслідки такої втрати були б лихом для міжнародної безпеки.
Під час цієї війни, і як ми бачили занадто часто, твердження Дугласа Макартура, що для перемоги немає заміни, не лише вірне, але й термінове.

Стивен Бланк – старший науковий співробітник Інституту дослідження зовнішньої політики.