Оригінальна публікація на TVP World.

ХАРКІВ, за 30  МИЛЬ ВІД РОСІЇ — Ось частина історії про Україну, яку ви, мабуть, ніколи не чули: Джо Байден так часто читав Україні лекції про демократію та корупцію, навіть коли його син брав гроші від московської енергетичної компанії, яка була частиною корумпованого уряду, який українці вигнали зі своєї країни під час революції 2014 року. Дональд Трамп і Зеленський були готові співпрацювати — можливо, щоб пролити світло на цю корупцію — доки Трамп не злякався, покинувши Зеленського.

Ці факти спотворюються або ігноруються республіканцями у Вашингтоні, які  стверджують, що перемога України є гігантською змовою. Після саміту НАТО минулого тижня Бен Уоллес, міністр оборони Великої Британії, який покидає свою посаду, сказав, що неймовірно важко підтримувати інтерес Конгресу США до України. Але під час першого дня саміту Конгрес справді цікавився Україною — лише в найдурніший спосіб, який тільки можна собі уявити. Члени Республіканської партії, зокрема Марджорі Тейлор Грін (Джорджія) і Вірджинія Фокс (Північна Кароліна), заявили під час слухань у Палаті представників з нагляду, що Джо Байден надсилає зброю в Україну, тому що його син заробив тут корупційні гроші. У своїй захопленості, нападаючи на Байдена, вони упускають суттєвий факт: Бурісма — російська, а не українська.

Минулого четверга, 13 липня, Чарлі Кірк, засновник Turning Point USA і друг Трампа, опублікував у Твіттері передбачувану хронологію діяльності Хантера Байдена в Україні. Наприкінці він написав: «І тепер сотні мільярдів ваших грошей платників податків повертаються в Україну. «Зрозумієш?» — як би кажучи, бачите, це все шахрайство.

Я знаходжуся  в Україні  з моменту повномасштабного вторгнення Росії, і, як я пишу, часто під ракетною загрозою та ракетним обстрілом, я засмучений тим, що величезні наявні ресурси не потрудилися вивчити ці фактичні деталі:

У 2013 році Rosemont Seneca, приватна інвестиційна компанія, спільно заснована Хантером Байденом і Крістофером Хайнцом, пасинком колишнього держсекретаря Джона Керрі, допомогла заснувати BHR Partners разом із Банком Китаю. Це важливо, оскільки BHR є партнером китайської приватної інвестиційної компанії, яка пізніше була частиною спроби контролювати українську оборонну компанію.

У 2012-2014 роках генеральний директор Бурісми Микола Злочевський одночасно працював в українському кабінеті проросійського президента Віктора Януковича на посаді заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Наприкінці 2013 року невеликий студентський рух, який закликав уряд повернутися у бік  Європи, а не в бік до Росії та Китаю, переріс у масові протести, коли уряд Януковича почав стріляти по студентах. Українські люди, молоді й старі, ліві й праві, стояли на вулицях навіть проти куль, створюючи Революцію Гідності. Приблизно 24 лютого 2014 року Злочевський з Burisma втік до Росії разом з президентом Віктором Януковичем та рештою українського уряду. Революція Гідності, або Майдан, вдалася.

Важливо те, що у Бурісми були основні газові активи на Кримському півострові, і на кілька тижнів Злочевський і Бурісма, які тепер перебувають у Москві, були відокремлені від Криму. Але ненадовго: Путін, скориставшись крахом інституцій після революції, забрав Крим у березні 2014 року. Обама-Байден, ООН і ЄС не втручалися.

До травня 2014 року, через два місяці, Бурісма, яка отримала вигоду від захоплення Криму Путіним, найняла Хантера Байдена, сина чинного віце-президента США, адміністрація якого не зробила нічого, щоб зупинити анексію Криму. Повідомляється, що Хантер Байден отримував понад 80 000 доларів США на місяць.

Пізніше у 2014 році українська прокуратура, вільна від корумпованого російського ярма, відкрила кримінальне розслідування щодо податкової компанії Бурісми.

У 2015 році Україну відвідав віце-президент США Джо Байден. Пізніше він стверджував, що під час цього візиту погрожував зупинити  фансову допомогу, якщо Україна не звільнить свого генерального прокурора — тієї самої прокуратури, яка розслідувала московську Бурісма, на якій його син заробляв великі гроші.

У 2016 році президент України Порошенко, шоколадний і медіа-барон, обраний після революції, брав участь у переговорах про покупку китайською аерокосмічною компанією Skyrizon компанії «Мотор Січ», найпопулярнішого українського підприємства з виробництва вертольотів. Багато років потому, під час розмови 2016 року, яка просочилася, Порошенко пообіцяв Байдену, який тоді літав на Air Force II, змінити прокурора. Порошенко, який цілується з Байденом, кажучи: «Весь час чую ваш голос, мені дуже приємно», зобов’язує і призначає нового генпрокурора.

У 2017 році новообрана адміністрація Трампа заявила, що стурбована тим, що китайська армія матиме доступ до винахідливості Мотор Січі.

Тим часом BHR Хантера Байдена співпрацювала з AVIC, основним акціонером Skyrizon, тією самою китайською компанією, яка намагалася поглинути українську «Мотор Січ».

У березні 2019 року український народ обрав актора президентом, коли Зеленський переміг олігарха — і приятеля Байдена — Порошенка.

У квітні 2019 року Хантер Байден залишив Бурісму.

У травні 2019 року в New York Times репортер-фрілансер Юлія Мендель оприлюднила історію про понад 80 000 доларів США на місяць, які Хантер Байден отримував, знову ж таки, працюючи в Бурісмі, керівництво якої тепер перебувало в Москві.

У червні 2019 року новообраний президент Зеленський обирає прес-секретарем ту саму Мендель.

У липні 2019 року Зеленський і президент Трамп розмовляли під час сумнозвісної телефонної розмови, яку демократи використали як підставу для першого імпічменту Трампа. Але згадайте: Зеленський найняв своїм прес-секретарем того репортера, який випустив історію про гроші Хантера Байдена в Бурісмі. Зеленський знав про відносини Хантера Байдена з російськими інтересами — тією самою російською гниллю, яку українці намагалися видворити зі своєї країни.

У жовтні 2019 року я прилетів зі Львова, де співпрацював із журналістами та Українським католицьким університетом, до Вашингтона на конференцію. Я пішов відвідати друга в Білому домі Трампа на каву. Коли високопоставлений чиновник дізнався, що я щойно був в Україні, вона почала на мене кричати і вигнала мене. Тоді я дізнався,  погрози Трампу через його співпрацю із Зеленським, були цілком ефективними: у Білому домі всі боялися однієї лише згадки про Україну.

У той же час, восени 2019 року протестувальники в Гонконзі надихалися успішним українським Майданом 2014 року. Вони розмахували на вулицях американськими, британськими, гонконгськими та українськими прапорами. Але з імпічментом Трампа та початком пандемії Вашингтон втратив важелі впливу на Китай, Гонконг втратив свободу, і Росія створила умови для того, щоб наїхати на ослаблену Україну.

У квітні 2020 року київський суд у секретній березневій постанові оголосив громадськості, що й надалі перешкоджатиме Skyrizon придбати «Мотор Січ». У своєму рішенні суд посилався на попередження СБУ, які у 2017 році після обшуку в штаб-квартирі «Мотор Січ» звинуватили китайську фірму, ту саму, що має зв’язки з сином Байдена та пасинком Керрі, у «ворожій змові». проти України.

У перші дні та тижні війни Зеленський та українці були в основному покинуті, в тому числі адміністрацією Байдена. Посольство США втекло з Києва за тижні до повномасштабного вторгнення, не наважуючись протриматися до останньої секунди, як колись у Сайгоні чи Кабулі. Ніби чекали падіння Києва.

Лише тому, що народ України вистояв і відмовився піддатися корумпованій тиранії, вони протримались достатньо довго, щоб Захід, включаючи Байдена, почав повільно надсилати підтримку.

Як сказав мені кілька місяців тому Олександр Сєнкевич, мер українського Миколаєва, російська гниль і корупція з усього світу використовували Україну як свії майданчик, але Майдан, нове покоління українців сказали досить. Зараз , через цей опір — набагато сильніший, ніж, скажімо, рух далекобійників Оттави — жорстокий, розлючений Путін посилає ракети  вартістю мійльони долларів на цих вільних людей, у той час як президент Байден ухиляється про те, як важко буде Україні, країні, яка стоїть  за свободу і цивілізацію, вступити в НАТО.

Що дивно, то це те, що так звані волелюбні американські консерватори, які вірять, що вони борються з корумпованою кабалою, вірять їй на слово, вірячи риториці російської та американської еліти про те, що корупція в Україні, а не у Вашингтоні та Москві. Ці американські прихильники свободи відкидають найвільніших людей у ​​світі через демагогічну неспроможність або небажання звертати увагу на факти.

                                                                                                                            Джо Ліндслі